RODOWÓD

JOLI YENNEFER Airgialla …urodzona 26 stycznia 2016 jako jedna z pięciu cór Dzidkowych. Plan był taki, że żeby się waliło i paliło jedna dziewucha zostaje w hodowli. Jak trudny jest wybór tej jedynej z pośród tych pięciu wiedzą pozostali oczekujący na swoje dziewuchy właściciele, a w tym akurat miocie trafiły nam się same indywidualności i spryciary, jedna sprytniejsza od drugiej. Ostatecznie zdecydowała chyba intuicja bo do tej małej z oliwkową tasiemką ciągnęło mnie szczególnie.

Jenny najpierw była słodkim grzecznym szczenięciem by w okresie młodzieńczym przemienić się szaloną i nieposkromioną bestię …czyli dokładny klon swojej matki Dzidki. Jej temperamencik i niestety śpiący rozum w konsekwencji doprowadził do zbyt bliskiego zacieśniania znajomości z dzikiem co okupiła pierwszym w swoim życiu cięciem na udo …pocerowana rozumku nie odzyskała …on się pojawia powoli. Jenny to ogromna pasja łowiecka, głośny trwały gon i twarde stanowienie …geny babki Axy i dziadka Cesara z Novodomských bažin to doskonała zapowiedź nadchodzącej przyszłości tego babsztyla.

Jenny uzyskała dyplom I st na Miedzynarodowym Konkursie Pracy Posokowców zaś w Czechach OMS Ceska Lipa zaliczyła zkousky i otrzymała osvědčení o lovecké upotřebitelnosti v České republice. Jenny powoli zaczyna zastępować swoją matkę Dzidkę w pracy …ma na swoim koncie w sezonie 2017/2018 odnalezione postrzałki.