7 czerwca 2019 w naszej hodowli              przyszły na świat szczenięta po rodzicach JOLI YENNEFER Airgialla oraz ERO z Vlarskeho Prismyku. Yennefer w domu zwana Jenny jest wnuczką naszej Axy z Tymbarskiej Kniei oraz CESARA z Novodomskych bazin, w jej żyłach płynie krew wielu znakomitych polskich, czeskich i słowackich psów; CEZAR Baskin Dvor, MEDO Hraples, GERO Vondraczka, CESARA z Novodomskych bazin, ARSA Czedzielski Rewir i DAGA Kralovska studnicka.

Ojciec szczeniąt pochodzi ze Słowacji również i on jest potomkiem wielu znakomitych psów użytkowych; IZAK Jagrova, BURY Mincol, WOTAN vom Wiesacker.

Obydwoje rodzice są przebadani i wolni zarówno od dysplazji stawów biodrowych jak również łokciowych, oboje są psami czynnie pracującymi w łowisku w rękach czynnie polujących myśliwych.

7 czerwca z tego skojarzenia urodziła się dwunastka zdrowych i żywotnych szczeniąt; 7 suczek i 5 piesków, poród i odchów szczeniąt przebiegł bez komplikacji. Odbiór miotu przez komisję hodowlaną nastąpił na początku sierpnia, miot wyrównany bez wad anatomicznych oraz wad w uzębieniu.

Siedmioro szczeniąt z tego miotu trafiło w ręce aktywnie polujących myśliwych, jedna suczka rozpoczęła pracę w mentreilingu………czwórka nadal oczekuje na swoich myśliwych.


 

NESSIE Airgailla ( mentrailing Bavaria Team )

 

NEALA Airgailla ( pojechała do taty ERO )

NORTHON Airgialla (łowiectwo)

NIXON Airagialla ( Litwa łowiectwo)

NEVILLE Airgialla ( łowiectwo)

NOLA Airgialla ( łowiectwo)

NARA Airgialla ( łowiectwo)

NIALL Airgialla ( łowiectwo)

NIDRA Airgaialla ( wolna )

NOELLA Airgialla ( wolna)

NEWLYN Airgaialla ( wona )

NOLAN Argialla (wolny)